Uçankamera olarak adlandırılan uzaktan kumandalı helikopterimizi havada asılı halde iler uçuş yapar şekilde uçurarak 15m – 250m gibi yüksekliklerden dijital ortama video/foto çekebiliriz. Yaklaşık 2m boyunda ve 10kg ağırlığında olan helikopterimizin iniş kalkış yapabileceği 3mx3m düz bir alana ihtiyaç vardır. Can ve mal güvenliği açısından risk taşıyan bölgelerin üzerinde uçulmayacaktır.

Çekim yeri ile ilgili bilgiler ve çekilecek planların detayları gibi hususlar tarafımıza önceden gönderilmelidir.
Çalışma yapılacak gün, meteoroloji raporu takip edilerek havadan çekim ve uçuş için uygun hava şartlarına göre seçilmeli ve, en az 2 gün önceden belirlenmelidir. Ekibimiz uçankamera pilotu, kamera operatörü / teknik asistan olmak üzere en az 2 kişidir ve kendi panelvan aracı ile seyahat edecektir.

Çalışma Şekli
Çekim günü yetkili kişi ile çekilecek fotoğraflar hakkında görüşme yapılır ve mekan incelenir. Işık durumuna göre en uygun olan planlar çekilmek üzere uçuşlara başlanır. Uçuşları takiben çekilen fotoğraflara bakılır ve gün içinde ışık ve hava şartları elverdiği sürece çalışılır. Fotoğraflar dijital ortamda teslim edilir.